Trwa ładowanie...

Pytanie: Następna szisza 340-400 zł ? Jaką wybrać

Odpowiedzi

 • [2020-02-17 18:53] boomi86

  Do palenia w 2-3 a nawet 4 czy 5 osób spokojnie wystarczy fajka jednowężowa, ewentualnie można dokupić kolejny adapter na wąż. W tym samym czasie dwie osobą mogą palić ale jedna drugiej będzie "zabierać" dym (ta która mocniej zaciągnie). Można oczywiście palić na zmianę i jest to wygodniejsze bo nie trzeba przekazywać węża. Z drugiej strony w obu adapterach muszą być kulki żeby nie zatykać węża jak jedna osoba pali druga nie co w jakimś stopniu też ogranicza przepustowość. Kolejna sprawwa trzeba dokupić kolejny wąż za ok. 70-100zł.

  Tutaj masz w dobrej cenie KAYA ELOX 580 i 590:

  https://theshisha.pl/pol_m_Fajki-wodne_Kaya-Shisha_ELOX-580-2275.html

  https://theshisha.pl/pol_m_Fajki-wodne_Kaya-Shisha_ELOX-590-1187.html

  ALAIN MVP też dostępny:

  https://theshisha.pl/pol_m_Fajki-wodne_Aladin-MVP-Most-Valuable-Pipe-2243.html

  fajne fajeczki znajdziesz w SHISHACENTER https://shishacenter.pl/kategoria-produktu/fajki/?orderby=price&v=9b7d173b068d

  do nich trzeba się odezwać telefonicznie lub wysłać e-mail na pewno doradzą pomogą podpowiedzą.

  Wszystkie te fajki jakościowo i pod względem przepustowości będą bardzo podobne.

  Jak z tej kwoty zostanie coś jeszcze do wydania to warto dokupić cybuszek, np:

  https://theshisha.pl/product-pol-3640-Cybuch-Masta-KS-Appo-Black-Edition-niebieski.html

  https://swiatshishy.pl/akcesoria-do-shishy/3688-cybuch-do-shishy-kamienny-ks-appo-turkus.html

  https://swiatshishy.pl/akcesoria-do-shishy/4748-cybuch-do-shishy-kamienny-ks-funnel-black.html

  nakładkę typu kaloud: https://swiatshishy.pl/kominy-do-shishy/3184-komin-do-shishy-kaloud-lotus.html

  i ewentualnie sylikonowy "adapter" pod cybuch: https://swiatshishy.pl/akcesoria-do-shishy/4675-silikonowy-pierscien-do-shishy-ks-ringo-black.html

  z sitkiem tego typu:

  https://theshisha.pl/product-pol-4238-Sitko-do-cybucha-Masta-Kaya.html

  https://theshisha.pl/product-pol-4140-Sitko-do-cybucha-Masta-Aladin.html

  O kompatybilność tyych sitek do cybuchów KS APPO warto dopytać sprzedawców czy pasują.

 • [2020-02-18 10:42] Sony943

  Dziękuje Kolego za odpowiedź, bardzo do gustu przypada mi https://theshisha.pl/product-pol-3927-Fajka-wodna-Aladin-MVP460-V1-Perlowa-54cm.html .
  Podpowiedz mi jak to wygląda z cybuchami:
  -Czy każdy cybuch pasuję do wszystkich fajek, czy tylko do jednej firmy ? I jeśli chciałbym uzbroić się w  w https://swiatshishy.pl/kominy-do-shishy/3184-komin-do-shishy-kaloud-lotus.html. To cybuch typu Funel jest mi potrzebny, ale czy będzie pasowała do każdego cybuchy ?

  - Czy https://swiatshishy.pl/akcesoria-do-shishy/4675-silikonowy-pierscien-do-shishy-ks-ringo-black.html będzie pasował do każdego cybuchu ?

 • [2020-02-18 16:54] boomi86

  Cybuch do adptera w fajce można dopasować przy pomocy uszczelki, większość cybuchów ma w miarę podobne wymiary tej dolnej części i pasuje z taką najbardziej chyba popularną uszczelką: https://theshisha.pl/product-pol-626-Uszczelka-pod-cybuch-Kaya.html

  Adaptery pod cybuch w większości fajek też mają podobne średnice ~15 mm, taki raczej standard (zmierzyłem na kilku swoich fajkach)

  Zdaża się, że cybuch ma wąską śrdednicę otworu i wtedy będzie potrzebna cieńsza uszczelka - wymiary cybuchów raczej w sklepach są podawane więc przed zakupem można to ławto sprawdzić, pomierzyć. Cybuchy wymienione wyżej wchodzą na tą uszczelkę z linku bez problemu, w zestawie z fajka tęż będzie podobnych rozmiarów uszczelka, może być wykonana z innego materiału, np. sylikonowa, ta z linku jest gumowa i moim zdaniem lepiej trzyma niż sylikon.

  Nakładka "kaloud" nie będzie pasowała na wszystkie cybuchy, te nakładki mają standardowo +/- 7,5cm średnicy na dole, cybuch z zestawu ok 6,5cm, z tym sylikonowy pierścień KS Ringo będzie już pasowało bez problemu. Część cybuchów dedykowanych pod takie nakładki ma taki charakterystyczny "rowek"/wgłębienie/póleczkę na rancie, tutaj jest to widoczne: https://swiatshishy.pl/akcesoria-do-shishy/4749-cybuch-do-shishy-kamienny-ks-funnel-black.html (poglądowo).

  W opisie tego sylikonowego pierścienia KS Ringo masz podane wymiary więc będzie pasowała bez problemu na cybuchy o średnicy nie większej niż 68mm (na 70mm jeszcze się da wcisnąć ale z oporem) i nie mniejsze niż 63/64mm (zmierzone na własnym egzemplarzu), to jest robione specjalnie właśnie pod te nakładki typu KALOUD.

  Te wszystkie nakładki, pierścienie i cybuchy inne niż zestawowe toi oczywiście dodatki, które ułatwiają palenie eliminując np. używanie folii aluminiowej i komina w przypadku KALOUD. Są to oczywiście dodatkowe koszta. Cybuchy różnego typu takie jak vortex, funnel warto posiadać przy mokrych tytoniach sprawdzają się odrobinę lepiej niż te klasyczne "masta". Duże znaczenie ma też materiał, z którego cybuch jest wykonany szkliwiony, naturalny gliniany, kamienny, inaczej utrzymują/przewodzą/oddają ciepło.

  Oczywiście na folii też da się osiągnąć bardzo dobre efekty i warto to opanować ale z tymi dodatkami jest po prostu łatwiej :)

Zaloguj się coby odpowiedzieć :)

Powrót
do góry