Trwa ładowanie...

Al Fakher - Gum Mastic

Ulubiony dla

Nikogo

Dymny pamiętnik Zapamiętnikuj

Coby zobaczyć kto to jeszcze palił i być może wyraził krótką opinię musisz się zalogować

Recenzje Dodaj recenzję

 • 13.09.2013 11:12
  • Shisha Kaya PNX 480
  • Cybuch Vortex
  • W dzbanie woda
  • Węgle Naturalne - King Nargile
  • Reputacja recenzenta724,4 / 3500+

  Zainstaluj przeglądarke, która nie jest starociem..

  Ocena końcowa: 48 / 100

  Przed paleniem

  Gum Mastic. Przed rozpakowaniem z 50g pudełeczka, nie wiedziałem czego oczekiwać. Nie miałem pojęcia, jak pachnie Mastyks, chociaż domyślałem się, że podobnie jak każda żywica - czyli drewnem i sokami. Nie wiedziałem, jednak iż żywica z drzewa śródziemnomorskiego - pachnie zupełnie inaczej. Nie wyczujesz tutaj pospolitej jodły czy innego iglaka. Zapach jest trudny do określenia, nie jest to klasyczna drzewna nuta, zdecydowanie jest mocny i zapadający w nosie. Charakteryzuje się wyczuwalną goryczą. Po powąchaniu, sam nie byłem pewnym czy chcę to palić. 
  
  Krój typowy -fakherowy, dosyć wilgotny, drobno pocięty. 
  

  W trakcie palenia

  Smakuje tak jak pachnie. Czyli... czymś lekko ziemnym, czymś lekko drewnianym, czymś lekko korzennym a ogólnie czymś co trudno sprecyzować. Smak jest gorzkawy, mocny i długo pozostawiający posmak w ustach. Nie miałem nigdy w dłoniach grudek mastyksu, tym bardziej ich nie wąchałem/żułem tak więc trudno mi pisać o odwzorowaniu. Sam smak podczas palenia, tak samo jak i zapach przed paleniem nie przekonały mnie na tyle, żebym sięgał po ten tytoń często i chętnie. 
  
  Dymi całkiem przyjemnie, udało mi się w krótkim czasie zamglić cały pokój. 

  Podsumowanie

  To trochę specyficzny tytoń. Tak jak nie każdemu podejdzie Lebanese Bomb Shell od SB, tak i Al Fakher`owy Gum Mastic w zapachu i smaku zadowoli raczej bardziej wysublimowane grono palaczy. Nie jest to tytoń do palenia każdego dnia,  

Powrót
do góry